Chcem žiť v normálnom štáte

Autor: Ondrej Chren | 15.12.2014 o 0:00 | (upravené 15.12.2014 o 9:28) Karma článku: 4,08 | Prečítané:  486x

Bolo vidno že Pat a Mat majú nejakú zručnosť, pomocou ktorej i z odpadového materiálu dokážu vytvoriť nástroj. No keďže už ich úvodná myšlienka vychádzala z ich lenivosti, lakomosti či trúfalosti, ...

Jedna z mojich najobľúbenejších rozprávok z detstva má názov "A je to". Zrejme ju všetci poznáte, sú to dvaja domáci kutilovia, ktorí si vedia poradiť s akýmkoľvek technickým problémom. Dodnes si pamätám na príbeh, v ktorom si chceli povyraziť na opekačku na lúku. Keďže nebolo vhodné počasie, rozhodli sa opekať vo vlastnom byte. Do koberca vyrezali otvor na ohnisko, na plafón prilepili fosforeskujúce hviezdičky, stlmili svetlo a vedľa ohniska si postavili stan. Rozprávka končí scénou kde obaja hrdinovia - Pat a Mat - sedia pri ohnisku a tvária sa nadmieru spokojne.

Pred obrazovkou sedeli tisíce detí, ktoré sa pučili od smiechu na ich chytráckej tvorivosti. Bolo vidno že Pat a Mat majú nejakú zručnosť, pomocou ktorej i z odpadového materiálu dokážu vytvoriť nástroj. No keďže už ich úvodná myšlienka vychádzala z ich lenivosti, lakomosti či trúfalosti, ich príbehy rozosmievali tisíce detských očiek. A nielen detských.

Riešenie technických problémov spôsobom Pat a Mat vyvoláva úsmev, pretože každý diel trval približne 10 minút. V rámci nich si každý divák vedel znova premietnuť celý dej.

V reálnom živote som si všimol mnoho podobných, (kyslý) úsmev vyvolávajúcich príhod. No keďže životné príbehy sa odohrajú počas mnohých rokov, prípadne desaťročí, človek si už ani neuvedomí ako to všetko vlastne začalo.

Pred rokom mi jeden kámoš navrhol, aby som si založil blog. Vtedy som to odmietol, lebo písanie textu zaberá pomerne dosť času a ja svoj voľný čas radšej trávim s ľuďmi ako s obrazovkou a klávesnicou. Dnes, po roku, som sa predsa len rozhodol založiť svoj blog, pretože chcem žiť v normálnom štáte.

Normálny štát sa môže vytvoriť vtedy, keď sa o to bude usilovať väčšina obyvateľov. Rôzne protesty na námestiach môžu napomôcť normálny štát vytvoriť, ale pokiaľ to bude len na protestoch, jedna politická strana vymení druhú a zanedlho to bude rovnaké. Potom bude treba zasa protestovať.

Pokiaľ chceme žiť v normálnom štáte, každý nech začne od seba. Potom, po rokoch, zistíme že tej normálnosti okolo nás zreteľne pribúda.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Hofer neprehral, to len populizmus porazil sám seba

Víťazstvá radikálov či populistov nie sú samozrejmosťou.

KOMENTÁRE

Rakúska úľava pre demokratov, varovanie pre populistov

Väčšinu politikov a ich tímov musel nad výsledkami obliať studený pot.

SVET

Van der Bellen bude prezidentom, Hofer priznal porážku

Po zrátaní 70 percent hlasov z volebných urien je nereálne, aby Hofer nepriaznivý stav zvrátil.


Už ste čítali?