Anticena „Homofób roka 2015“

Autor: Ondrej Chren | 18.5.2015 o 11:30 | Karma článku: 7,92 | Prečítané:  498x

Zanedlho sa bude udeľovať anticena „Homofób roka 2015“. Nominovaní sú páter Kuffa (Žakovce), pán Chromík a tenistka Karin Habšudová.

Pred niekoľkými rokmi sa v žurnalistike začal používať nový termín súvisiaci zo strachom – homofób. Toto slovo je pomerne nové, svedčí o tom aj červená vlnovka ktorá ho zvýrazňuje v mojom Worde.

„Homo“ zjednodušene znamená rovnaký, fóbia znamená strach. To znamená že homofóbia by mala byť „strach z rovnakosti“. Fóbia je iracionálny strach z niečoho. Napríklad klaustrofóbia je iracionálny strach z uzavretých priestorov. Xenofóbia je iracionálny strach z niečoho cudzieho.  Akrofóbia je zasa iracionálny strach z hĺbok.

Strach je do určitej miery pre človeka prospešný. Podvedomie tým chce upozorniť že hrozí nebezpečenstvo. Inak by sa človek mohol pustiť do riskantnej činnosti, ktorou by si ublížil alebo dokonca prišiel o život.

Zanedlho sa bude udeľovať anticena „Homofób roka 2015“. Nominovaní sú páter Kuffa (Žakovce) [1] [2], Anton Chromík (hovorca Aliancie za rodinu) a Karin Habšudová (v minulosti elitná slovenská tenistka) [7]. Poďme sa trochu podrobnejšie pozrieť kto sú tí nominovaní na „zlého človeka roka 2015“.  

 

Páter Kuffa. Ešte predtým ako sa dal na štúdiou teológie bol československý karatista. Ako sám vravel, československú karatistiku reprezentoval aj na súťaži v Moskve. Okrem toho že sa vypracoval na kvalitného športovca, dovolil si jednu neslýchanú záležitosť ktorá ukazuje jeho odvahu. Počas zápasov v Moskve mal na sebe medailón so zobrazením Panny Márie, za čo bol v období ZSSR trest vo forme okamžitého ukončenia športovej kariéry, s následnou hrozbou basy.

Okrem toho bol páter Kuffa nezlomný horolezec. Ak by nebol kňazom možno by bol ako horolezec a horský záchranár známi po celom Slovensku. Známa je aj jeho láska k ženám [3].

Páter Kuffa je slovenský Old Shatterhand. Obaja sú rovnako dobre stavaní, majú mimoriadnu silu a obaja jazdia na koni. Old Shatterhand len vo filme, páter Kuffa aj v tieto dni. [4]

Počas roka 2014 sa v slovenských kinách premietal film „Všetky moje deti“. Ide o najúspešnejší dokumentárny slovenský film všetkých čias [5] [6]. Jeho návštevnosť predstihla aj dovtedajšieho lídra – „Papierové hlavy“. Film „Všetky moje deti“ ukazuje ako socializovať aspoň tých ktorí sa socializovať chcú. Film odporúčam pozrieť, okrem zamyslenia sú tam aj scénky plné ľudského humoru porovnateľného s humorom Stanislava Ščepku.  

Páter Kuffa má približne 55 rokov. Niektorí muži v jeho veku sú už výzorom deduškovia, ale on je mimoriadne fyzicky silný. Podľa toho čo dosiaľ vykonal [1], treba jednoznačne usúdiť že má aj zdravý rozum a víziu. Je stavaný na to aby bol, v týchto rokoch, elitným športovým trénerom, riaditeľom svojej firmy, alebo vedúcim oddelenia XY na ministerstve sociálnych vecí a rodiny.

Namiesto toho v minulosti poprosil svojho biskupa aby mu pridelil chátrajúcu faru v zapadnutých Žakovciach. Tú vlastnými rukami, neskôr aj za pomoci bezdomovcov, bývalých alkoholikov, bývalých väzňov, zrekonštruoval. Teraz Žakovská fara slúži ako dvojhviezdičkový hotel pre ďalších bezdomovcov, alkoholikov, väzňov po odpykaní trestu [1]. Proste pre ľudí ktorí už nikoho a nič nemajú. Na faru príjme každého kto tam bude dodržiavať aspoň základy slušného správania (žiaden alkohol, žiadna zvýšená agresivita, podieľanie sa na spoločnej práci, …).

Medzi jeho „chlapcami“ by sme zrejme našli bývalých zlodejov, bývalých gemblérov, bývalých narkomanov, niekoľkoročných bezdomovcov, bývalých výtržníkov,    ….  bývalé alkoholičky, bývalé prostitútky, bývalé bezdomovkyne ...   . Nikdy som nepočul že by sa páter Kuffa nejakého zúboženého človeka, ktorý zaklopal dvere na jeho fary, spýtal, či je gej alebo lesbička. Prijal a staral sa o každého kto dodržiaval základné pravidlá bežnej medziľudskej komunikácie. On nerozlišuje medzi homo a herero. On pozná len človeka.

V spoločnosti je 1 až 4 % z populácie inak ako heterosexuálne orientovaných. Dnes na fare pátra Kuffu v Žakovciach a ďalších jeho príslušných inštitúciách, žije približne 300 mužov a žien (muži žijú v jednej komunite, ženy zasa v inej). To znamená že štatisticky v jeho fare žijú 3 až 12 inak ako heterosexuálne orientovaní ľudia. Keďže jeho „chlapci“ a „dievčatá“ pochádzajú z rozvrátených rodín, zrejme výskyt neheterosexuálne cítiacich ľudí na jeho fare bude percentuálne väčší ako v spoločnosti.

Páter Kuffa, ktorý spolu so svojimi spolupracovníkmi, poskytuje domov pre štatisticky 3 až 12 homosexuálne cítiacich ľudí, je nominovaný na „Homofób roka 2015“.

Rád by som vedel koľkým zúfalým, homosexuálne cítiacim ľuďom v núdzi, poskytujú domov organizátori súťaže Homofób roka 2015.

 

Anton Chromík. Osobne pána Chromíka nepoznám. Počul som ho osobne dva krát prednášať na tému „Za rodinu“. Hovoril o tom prečo je rodina s otcom a matkou to najlepšie pre matku, otca i deti. V zdravej, fungujúcej a harmonickej rodine nájde svoje emocionálne naplnenie matka, otec i deti. Problémom je že naše rodiny zväčša nie sú zdravé, fungujúce a ani harmonické. To čo vravel pán Chromík je v súlade zo zdravým rozumom a v súlade s vedeckým poznaním. Neosočoval, neútočil ani nenabádal na aktivity proti „tým druhým“. Skôr ma upútal jeho humor, ktorý častokrát smeroval aj na seba. Veď si len vezmite jeho priezvisko – Chromík.   :)

Pán Anton Chromík má 4 deti.

 

Karin Habšudová. Pred pätnástimi rokmi bola najlepšou tenistkou Slovenska, vo svetovom rebríčku bola niekoľko mesiacov v prvej desiatke najlepších svetových tenistiek. Jej meno si zrejme pamätajú Šteffi Grafová, Martina Hingisová, Monika Selešová, či Arantcha Sanchezová Vicariová. Po ukončení jej skvelej tenisovej kariéry o nej nebolo počuť. Až kým sa začiatkom roka 2015 nezačala kampaň pred referendom, v ktorom bol nakrútený šot. Karin Habšudová sa v ňom vyjadrila na podporu rodiny ktorú má tvoriť jeden muž a jedna žena. Inak si neviem vysvetliť ako sa táto sympatická dáma, o ktorej dnes ani nepočuť bola nominovaná na „Homofób roka 2015“.

 

Tvrdenia pátra Kuffu podporujú stovky významných slovenských osobností z oblasti psychológie, psychiatrie, sociológie, .... [8] [9]. Napriek tomu sa jeho nominácia na anticenu „Homofóba roka 2015“ sa dala očakávať. Veď je predsa katolícky kňaz. To stačí. Rovnako aj pán Anton Chromík je katolík, a to dokonca aktívny. Takže ma táto nominácia tiež neprekvapuje. V dnešnej dobe je moderné kopnúť si do katolíka.

Tortičkou na čerešničke je nominácia na „Homofób roka 2015“ pre pani Karin Habšudovú o ktorej sa nevie či je katolíčka, resp. kresťanka. Časť spoločnosti, ktorá „nechodí do kostola“, možno bude automaticky schvaľovať keď osočujú predstavitelia katolíkov resp. kresťanov. Ale čo si majú pomyslieť ľudia, ktorí „nechodia do kostola“, ale ktorí sa snažia o férovosť, keď za vrchol netolerancie je nominovaná aj pani Karin Habšudová, o ktorej sa ani nevie či je kresťanka?

Pani Karin Habšudová sa v očiach LGBTI loby zrejme prehrešila tým že povedala „Rodina pre mňa znamená spolužitie, alebo vzťah, alebo zväzok, dvoch ľudí a to jedného muža a jednej ženy.“. Pre predstaviteľov LGBTI to môže byť udalosť pre ktorú ju je potrebné nominovať na „Homofób roka 2015.“ Avšak pre džentlmena je toto dôvod nie je. Naopak, džentlmen by sa jej zastal. V LGBTI komunite zrejme džentlmeni nie sú.

Predstavitelia LGBTI všeobecne tvrdia že ich agenda je ochrana žien. Aj pani Habšudová je žena.  Žena ktorá svojho času svojimi športovými úspechmi zviditeľnila Slovensko rovnako ako Peter Bondra, Jozef Gonci, Zuzana Žirková alebo Martina Moravcová.

Podľa Vás, zaslúži si nomináciu na „Homofób roka 2015?“

Mnoho jej fanúšikov, medzi ktorými je zaiste aj mnoho odporcov referenda, sa zháčia a uvedomia si že referendum zo 7. februára 2015 bolo prezieravé a bolo reakciou na zvláštne nelogické trendy. Jedným z nich je napríklad aj vznik a udeľovanie anticeny „Homofób roka 2015.“

 

[1] www.ikv.sk, máj 2015

[2] https://www.youtube.com/watch?v=mT_B3-LIh8o, máj 2015

[3] https://www.youtube.com/watch?v=sHQulGILi2w

[4] http://www.google.sk/imgres?imgurl=https://frauellie.files.wordpress.com/2014/02/fararmaroskuffa2.jpg&imgrefurl=https://frauellie.wordpress.com/2014/02/14/martin-liziciar-farar-maros-kuffa-1/&h=500&w=751&tbnid=AroFpceHGnvb4M:&zoom=1&docid=IbNbO8f2iFA0LM&ei=WIFZVZ7wIYX1UNyIgNgK&tbm=isch&ved=0CEkQMyghMCE    

[5] http://www.vsetkymojedeti.eu/ máj 2015

[6] https://www.youtube.com/watch?v=MiVICAoDDLw Trailer z filmu Všetky moje deti, máj 2015

[7] http://osobnost.aktuality.sk/karin-habsudova/, máj 2015

[8] https://rodovescitlivovanie.wordpress.com/signatari/ , máj 2015

[9] http:/rodovescitlivovanie.wordpress.com/ , máj 2015

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Za projekt opravy, ktorý sa nikdy nevyužil, ministerstvo zaplatilo takmer 175-tisíc eur.

KOMENTÁRE

Kaliňák je Ficov Lexa

Minister vnútra vyrástol na symbol zrastenia politickej a ekonomickej moci.

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o amnestiách má Ústavný súd posledné dni.


Už ste čítali?